Välkommen till ditt friskare jag.

Här är Du i fokus!

KAMPANJ

t.o.m 30 sep 2018 får du som ny medlem
Teckna medlemskap för endast 99kr/149kr i månaden.
För mer information kontakta receptionen eller ring 0155-282838

NYHETER

Klicka på rubriken för att läsa hela nyheten.

Vi erbjuder nu medicinsk fotvård på FRISK! Vår fotvårdare Maria Huldt kommer att stå till tjänst Torsdagar och Fredagar från och med vecka 22. Denna behandling inkluderar fotbad, klippning, rensning och slipning av naglar. Maria behandlar även eventuella vårtor, liktornar, självsprickor och förhårdnader. Behandlingen avslutas......

Medicinsk laser används till exempel för smärtlindring, inflammationer, sårläkning och kroniska skador som exempelvis artros. Denna behandlingsform är även mjukgörande för spända muskler och smärta i mjukvävnad....

Frisk erbjuder babysim i steg 1-4 för ytterligare information klicka på rubriken....

Övningar där vi först tränar stående balans och benstryka, och sedan lättare styrka och kondition för hela kroppen sittandes på stol....

SCHEMA

Måndag Tisdag Onsdag Torsdag Fredag Lördag Söndag
07:00 - 08:00
Frukostklubben
Ledare: Ulrika Kockum
07:00 - 08:00
08:00 - 09:00
Vattenträning Medel
Ledare: Sophia Stenbäck
08:00 - 08:45

Fotvård
Behandlare: Maria Huldt
08:00 - 20:00

Cirkelträning (Golv)
Ledare: Lina Hallbäck
09:00 - 09:45
Stora salen

Vattenträning Intensiv
Ledare: Sophia Stenbäck
09:00 - 09:45

Lättare Cykelträning
Ledare: Lina Hallbäck
09:45 - 10:15

Babysim
Ledare: Sophia Stenbäck
10:30 - 11:00

Qi gong
Ledare: Ulrika Kockum
11:00 - 12:00

Cirkelträning (Vatten)
Ledare: Camilla Muhlbauer
11:30 - 12:15

Stolgympa
Ledare: Lina Hallbäck
11:30 - 12:15
Stora salen

Reumatikerföreningen
Abonnerat
16:00 - 17:00

Medel/Intensiv Cykelträning
Ledare: Camilla Muhlbauer
18:00 - 18:30

BRASILIANSK JIU-JITSU
Abonnerat
18:30 - 20:00

Vattenträning Medel
Ledare: Camilla Muhlbauer
19:00 - 19:45
Fotvård
Behandlare: Maria Huldt
08:00 - 16:00

Svensk klassisk massage
Behandlare: Anna Lindsten
08:30 - 14:00

Lättare Cykelträning
Ledare: Lina Hallbäck
09:00 - 09:30

Cirkelträning (Vatten)
Ledare: Camilla Muhlbauer
09:00 - 09:45

Cirkelträning (Vatten)
Ledare: Lina Hallbäck
10:00 - 10:45

Stretch
Ledare: Camilla Muhlbauer
10:00 - 10:45
Stora salen

Linas Vattenträning
Ledare: Lina Hallbäck
11:00 - 11:45
09:00 - 10:00
Aqua Pilates
Ledare: Sophia Stenbäck
09:00 - 09:45

Stolgympa
Ledare: Lina Hallbäck
09:00 - 09:45
Stora salen

Massage alt. Laserbehandling
Behandlare: Madeleine Karlsson
09:00 - 14:00

BAD j-vlar
Boka er gärna i mån av plats
10:00 - 10:45
Ledare: Sophia Stenbäck

Golvträning
Ledare: Camilla Muhlbauer
10:00 - 10:45
Stora salen

Intro Gym
Ledare: Ulrika Kockum
10:00 - 11:00

Vattenträning Medel
Ledare: Sophia Stenbäck
11:00 - 11:45

Cirkelträning (Gym)
Ledare: Ulrika Kockum
11:00 - 12:00

Linas Vattenträning
Ledare: Lina Hallbäck
12:00 - 12:45
Cirkelträning (Golv)
Ledare: Lina Hallbäck
09:00 - 09:45
Stora salen

Vattenträning Medel
Ledare: Sophia Stenbäck
09:00 - 09:45

Lättare Cykelträning
Ledare: Lina Hallbäck
09:45 - 10:15

Vattenträning Medel
Ledare: Sophia Stenbäck
10:00 - 10:45
Cirkelträning (Vatten)
Ledare: Lina Hallbäck
09:00 - 09:45
10:00 - 11:00
BAD j-vlar
Boka gärna i mån av plats
10:00 - 10:45
Ledare: Ulrika Kockum
11:00 - 12:00
Cirkelträning (Vatten)
Ledare: Ulrika Kockum
11:00 - 11:45

Stolgympa
Ledare: Lina Hallbäck
11:00 - 11:45
Stora salen
Cirkelträning (Vatten)
Ledare: Ulrika Kockum
11:00 - 11:45

Cirkelträning (Gym)
Ledare: Lina Hallbäck
11:00 - 12:00
12:00 - 13:00
BRASILIANSK JIU-JITSU
Abonnerat
12:00 - 14:30
13:00 - 14:00
Vattenträning VC Ekensberg
Abonnerat
13:00 - 14:00
14:00 - 15:00
15:00 - 16:00
16:00 - 17:00
BRASILIANSK JIU-JITSU
Abonnerat
16:00 - 20:00

Massage alt. Laserbehandling
Behandlare: Madeleine Karlsson
16:00 - 20:00

Intro Gym
Ledare: Camilla Muhlbauer
18:15 - 19:00

Vattenträning Intensiv
Ledare: Sophia Stenbäck
18:15 - 19:00

Aqua Pilates
Ledare: Sophia Stenbäck
19:15 - 20:00

Cirkelträning (Gym)
Ledare: Camilla Muhlbauer
19:15 - 20:00
17:00 - 18:00
Golvträning
Ledare: Camilla Muhlbauer
17:30 - 18:15
Stora salen

Vattenträning Medel
Ledare: Camilla Muhlbauer
18:30 - 19:15

BRASILIANSK JIU-JITSU
Abonnerat
18:30 - 20:00
Golvträning
Ledare: Camilla Muhlbauer
17:00 - 17:45
Stora salen
18:00 - 19:00
Mage & Rygg
Ledare: Camilla Muhlbauer
18:00 - 18:45

Kvinnoföreningen
Abonnerat
18:00 - 19:00
Vattenträning Medel
Ledare: Camilla Muhlbauer
18:00 - 18:45
19:00 - 20:00
Vattenträning Medel
Ledare: Camilla Muhlbauer
19:00 - 19:45

Måndag

  • Aqua Pilates Ledare: Sophia Stenbäck
    09:00 - 09:45
  • Stolgympa Ledare: Lina HallbäckStora salen
    09:00 - 09:45
  • Massage alt. Laserbehandling Behandlare: Madeleine Karlsson
    09:00 - 14:00
  • BAD j-vlar Boka er gärna i mån av platsLedare: Sophia Stenbäck
    10:00 - 10:45
  • Golvträning Ledare: Camilla MuhlbauerStora salen
    10:00 - 10:45
  • Intro Gym Ledare: Ulrika Kockum
    10:00 - 11:00
  • Vattenträning Medel Ledare: Sophia Stenbäck
    11:00 - 11:45
  • Cirkelträning (Gym) Ledare: Ulrika Kockum
    11:00 - 12:00
  • Linas Vattenträning Ledare: Lina Hallbäck
    12:00 - 12:45
  • Mage & Rygg Ledare: Camilla Muhlbauer
    18:00 - 18:45
  • Kvinnoföreningen Abonnerat
    18:00 - 19:00
  • Vattenträning Medel Ledare: Camilla Muhlbauer
    19:00 - 19:45

Tisdag

  • Cirkelträning (Golv) Ledare: Lina HallbäckStora salen
    09:00 - 09:45
  • Vattenträning Medel Ledare: Sophia Stenbäck
    09:00 - 09:45
  • Lättare Cykelträning Ledare: Lina Hallbäck
    09:45 - 10:15
  • Vattenträning Medel Ledare: Sophia Stenbäck
    10:00 - 10:45
  • Cirkelträning (Vatten) Ledare: Ulrika Kockum
    11:00 - 11:45
  • Stolgympa Ledare: Lina HallbäckStora salen
    11:00 - 11:45
  • Golvträning Ledare: Camilla MuhlbauerStora salen
    17:30 - 18:15
  • Vattenträning Medel Ledare: Camilla Muhlbauer
    18:30 - 19:15
  • BRASILIANSK JIU-JITSU Abonnerat
    18:30 - 20:00

Onsdag

  • Cirkelträning (Vatten) Ledare: Lina Hallbäck
    09:00 - 09:45
  • BAD j-vlar Boka gärna i mån av platsLedare: Ulrika Kockum
    10:00 - 10:45
  • Cirkelträning (Vatten) Ledare: Ulrika Kockum
    11:00 - 11:45
  • Cirkelträning (Gym) Ledare: Lina Hallbäck
    11:00 - 12:00
  • Vattenträning VC Ekensberg Abonnerat
    13:00 - 14:00
  • BRASILIANSK JIU-JITSU Abonnerat
    16:00 - 20:00
  • Massage alt. Laserbehandling Behandlare: Madeleine Karlsson
    16:00 - 20:00
  • Intro Gym Ledare: Camilla Muhlbauer
    18:15 - 19:00
  • Vattenträning Intensiv Ledare: Sophia Stenbäck
    18:15 - 19:00
  • Aqua Pilates Ledare: Sophia Stenbäck
    19:15 - 20:00
  • Cirkelträning (Gym) Ledare: Camilla Muhlbauer
    19:15 - 20:00

Torsdag

  • Vattenträning Medel Ledare: Sophia Stenbäck
    08:00 - 08:45
  • Fotvård Behandlare: Maria Huldt
    08:00 - 20:00
  • Cirkelträning (Golv) Ledare: Lina HallbäckStora salen
    09:00 - 09:45
  • Vattenträning Intensiv Ledare: Sophia Stenbäck
    09:00 - 09:45
  • Lättare Cykelträning Ledare: Lina Hallbäck
    09:45 - 10:15
  • Babysim Ledare: Sophia Stenbäck
    10:30 - 11:00
  • Qi gong Ledare: Ulrika Kockum
    11:00 - 12:00
  • Cirkelträning (Vatten) Ledare: Camilla Muhlbauer
    11:30 - 12:15
  • Stolgympa Ledare: Lina HallbäckStora salen
    11:30 - 12:15
  • Reumatikerföreningen Abonnerat
    16:00 - 17:00
  • Medel/Intensiv Cykelträning Ledare: Camilla Muhlbauer
    18:00 - 18:30
  • BRASILIANSK JIU-JITSU Abonnerat
    18:30 - 20:00
  • Vattenträning Medel Ledare: Camilla Muhlbauer
    19:00 - 19:45

Fredag

  • Frukostklubben Ledare: Ulrika Kockum
    07:00 - 08:00
  • Fotvård Behandlare: Maria Huldt
    08:00 - 16:00
  • Svensk klassisk massage Behandlare: Anna Lindsten
    08:30 - 14:00
  • Lättare Cykelträning Ledare: Lina Hallbäck
    09:00 - 09:30
  • Cirkelträning (Vatten) Ledare: Camilla Muhlbauer
    09:00 - 09:45
  • Cirkelträning (Vatten) Ledare: Lina Hallbäck
    10:00 - 10:45
  • Stretch Ledare: Camilla MuhlbauerStora salen
    10:00 - 10:45
  • Linas Vattenträning Ledare: Lina Hallbäck
    11:00 - 11:45

Lördag

  • BRASILIANSK JIU-JITSU Abonnerat
    12:00 - 14:30

Söndag

  • Golvträning Ledare: Camilla MuhlbauerStora salen
    17:00 - 17:45
  • Vattenträning Medel Ledare: Camilla Muhlbauer
    18:00 - 18:45
Måndag Tisdag Onsdag Torsdag Fredag Lördag Söndag
07:00 - 08:00
Frukostklubben
Ledare: Ulrika Kockum
07:00 - 08:00
10:00 - 11:00
BAD j-vlar
Boka er gärna i mån av plats
10:00 - 10:45
Ledare: Sophia Stenbäck
BAD j-vlar
Boka gärna i mån av plats
10:00 - 10:45
Ledare: Ulrika Kockum
12:00 - 13:00
BRASILIANSK JIU-JITSU
Abonnerat
12:00 - 14:30
13:00 - 14:00
Vattenträning VC Ekensberg
Abonnerat
13:00 - 14:00
14:00 - 15:00
16:00 - 17:00
BRASILIANSK JIU-JITSU
Abonnerat
16:00 - 20:00
Reumatikerföreningen
Abonnerat
16:00 - 17:00
17:00 - 18:00
18:00 - 19:00
Kvinnoföreningen
Abonnerat
18:00 - 19:00
BRASILIANSK JIU-JITSU
Abonnerat
18:30 - 20:00
BRASILIANSK JIU-JITSU
Abonnerat
18:30 - 20:00
19:00 - 20:00

Måndag

  • BAD j-vlar Boka er gärna i mån av platsLedare: Sophia Stenbäck
    10:00 - 10:45
  • Kvinnoföreningen Abonnerat
    18:00 - 19:00

Tisdag

  • BRASILIANSK JIU-JITSU Abonnerat
    18:30 - 20:00

Onsdag

  • BAD j-vlar Boka gärna i mån av platsLedare: Ulrika Kockum
    10:00 - 10:45
  • Vattenträning VC Ekensberg Abonnerat
    13:00 - 14:00
  • BRASILIANSK JIU-JITSU Abonnerat
    16:00 - 20:00

Torsdag

  • Reumatikerföreningen Abonnerat
    16:00 - 17:00
  • BRASILIANSK JIU-JITSU Abonnerat
    18:30 - 20:00

Fredag

  • Frukostklubben Ledare: Ulrika Kockum
    07:00 - 08:00

Lördag

  • BRASILIANSK JIU-JITSU Abonnerat
    12:00 - 14:30
Måndag Tisdag Onsdag Torsdag Fredag Lördag Söndag
09:00 - 10:00
Lättare Cykelträning
Ledare: Lina Hallbäck
09:45 - 10:15
Lättare Cykelträning
Ledare: Lina Hallbäck
09:45 - 10:15
Lättare Cykelträning
Ledare: Lina Hallbäck
09:00 - 09:30
10:00 - 11:00
18:00 - 19:00
Medel/Intensiv Cykelträning
Ledare: Camilla Muhlbauer
18:00 - 18:30

Tisdag

  • Lättare Cykelträning Ledare: Lina Hallbäck
    09:45 - 10:15

Torsdag

  • Lättare Cykelträning Ledare: Lina Hallbäck
    09:45 - 10:15
  • Medel/Intensiv Cykelträning Ledare: Camilla Muhlbauer
    18:00 - 18:30

Fredag

  • Lättare Cykelträning Ledare: Lina Hallbäck
    09:00 - 09:30
Måndag Tisdag Onsdag Torsdag Fredag Lördag Söndag
08:00 - 09:00
Fotvård
Behandlare: Maria Huldt
08:00 - 20:00
Fotvård
Behandlare: Maria Huldt
08:00 - 16:00
09:00 - 10:00
10:00 - 11:00
11:00 - 12:00
12:00 - 13:00
13:00 - 14:00
14:00 - 15:00
15:00 - 16:00
16:00 - 17:00
17:00 - 18:00
18:00 - 19:00
19:00 - 20:00

Torsdag

  • Fotvård Behandlare: Maria Huldt
    08:00 - 20:00

Fredag

  • Fotvård Behandlare: Maria Huldt
    08:00 - 16:00
Måndag Tisdag Onsdag Torsdag Fredag Lördag Söndag
09:00 - 10:00
Stolgympa
Ledare: Lina Hallbäck
09:00 - 09:45
Stora salen
Cirkelträning (Golv)
Ledare: Lina Hallbäck
09:00 - 09:45
Stora salen
Cirkelträning (Golv)
Ledare: Lina Hallbäck
09:00 - 09:45
Stora salen
10:00 - 11:00
Golvträning
Ledare: Camilla Muhlbauer
10:00 - 10:45
Stora salen
Stretch
Ledare: Camilla Muhlbauer
10:00 - 10:45
Stora salen
11:00 - 12:00
Stolgympa
Ledare: Lina Hallbäck
11:00 - 11:45
Stora salen
Qi gong
Ledare: Ulrika Kockum
11:00 - 12:00

Stolgympa
Ledare: Lina Hallbäck
11:30 - 12:15
Stora salen
12:00 - 13:00
17:00 - 18:00
Golvträning
Ledare: Camilla Muhlbauer
17:30 - 18:15
Stora salen
Golvträning
Ledare: Camilla Muhlbauer
17:00 - 17:45
Stora salen
18:00 - 19:00
Mage & Rygg
Ledare: Camilla Muhlbauer
18:00 - 18:45

Måndag

  • Stolgympa Ledare: Lina HallbäckStora salen
    09:00 - 09:45
  • Golvträning Ledare: Camilla MuhlbauerStora salen
    10:00 - 10:45
  • Mage & Rygg Ledare: Camilla Muhlbauer
    18:00 - 18:45

Tisdag

  • Cirkelträning (Golv) Ledare: Lina HallbäckStora salen
    09:00 - 09:45
  • Stolgympa Ledare: Lina HallbäckStora salen
    11:00 - 11:45
  • Golvträning Ledare: Camilla MuhlbauerStora salen
    17:30 - 18:15

Torsdag

  • Cirkelträning (Golv) Ledare: Lina HallbäckStora salen
    09:00 - 09:45
  • Qi gong Ledare: Ulrika Kockum
    11:00 - 12:00
  • Stolgympa Ledare: Lina HallbäckStora salen
    11:30 - 12:15

Fredag

  • Stretch Ledare: Camilla MuhlbauerStora salen
    10:00 - 10:45

Söndag

  • Golvträning Ledare: Camilla MuhlbauerStora salen
    17:00 - 17:45
Måndag Tisdag Onsdag Torsdag Fredag Lördag Söndag
10:00 - 11:00
Intro Gym
Ledare: Ulrika Kockum
10:00 - 11:00
11:00 - 12:00
Cirkelträning (Gym)
Ledare: Ulrika Kockum
11:00 - 12:00
Cirkelträning (Gym)
Ledare: Lina Hallbäck
11:00 - 12:00
18:00 - 19:00
Intro Gym
Ledare: Camilla Muhlbauer
18:15 - 19:00
19:00 - 20:00
Cirkelträning (Gym)
Ledare: Camilla Muhlbauer
19:15 - 20:00

Måndag

  • Intro Gym Ledare: Ulrika Kockum
    10:00 - 11:00
  • Cirkelträning (Gym) Ledare: Ulrika Kockum
    11:00 - 12:00

Onsdag

  • Cirkelträning (Gym) Ledare: Lina Hallbäck
    11:00 - 12:00
  • Intro Gym Ledare: Camilla Muhlbauer
    18:15 - 19:00
  • Cirkelträning (Gym) Ledare: Camilla Muhlbauer
    19:15 - 20:00
Måndag Tisdag Onsdag Torsdag Fredag Lördag Söndag
08:00 - 09:00
Svensk klassisk massage
Behandlare: Anna Lindsten
08:30 - 14:00
09:00 - 10:00
Massage alt. Laserbehandling
Behandlare: Madeleine Karlsson
09:00 - 14:00
10:00 - 11:00
11:00 - 12:00
12:00 - 13:00
13:00 - 14:00
16:00 - 17:00
Massage alt. Laserbehandling
Behandlare: Madeleine Karlsson
16:00 - 20:00
17:00 - 18:00
18:00 - 19:00
19:00 - 20:00

Måndag

  • Massage alt. Laserbehandling Behandlare: Madeleine Karlsson
    09:00 - 14:00

Onsdag

  • Massage alt. Laserbehandling Behandlare: Madeleine Karlsson
    16:00 - 20:00

Fredag

  • Svensk klassisk massage Behandlare: Anna Lindsten
    08:30 - 14:00
Måndag Tisdag Onsdag Torsdag Fredag Lördag Söndag
08:00 - 09:00
Vattenträning Medel
Ledare: Sophia Stenbäck
08:00 - 08:45
09:00 - 10:00
Aqua Pilates
Ledare: Sophia Stenbäck
09:00 - 09:45
Vattenträning Medel
Ledare: Sophia Stenbäck
09:00 - 09:45
Cirkelträning (Vatten)
Ledare: Lina Hallbäck
09:00 - 09:45
Vattenträning Intensiv
Ledare: Sophia Stenbäck
09:00 - 09:45
Cirkelträning (Vatten)
Ledare: Camilla Muhlbauer
09:00 - 09:45
10:00 - 11:00
Vattenträning Medel
Ledare: Sophia Stenbäck
10:00 - 10:45
Babysim
Ledare: Sophia Stenbäck
10:30 - 11:00
Cirkelträning (Vatten)
Ledare: Lina Hallbäck
10:00 - 10:45
11:00 - 12:00
Vattenträning Medel
Ledare: Sophia Stenbäck
11:00 - 11:45
Cirkelträning (Vatten)
Ledare: Ulrika Kockum
11:00 - 11:45
Cirkelträning (Vatten)
Ledare: Ulrika Kockum
11:00 - 11:45
Cirkelträning (Vatten)
Ledare: Camilla Muhlbauer
11:30 - 12:15
Linas Vattenträning
Ledare: Lina Hallbäck
11:00 - 11:45
12:00 - 13:00
Linas Vattenträning
Ledare: Lina Hallbäck
12:00 - 12:45
18:00 - 19:00
Vattenträning Medel
Ledare: Camilla Muhlbauer
18:30 - 19:15
Vattenträning Intensiv
Ledare: Sophia Stenbäck
18:15 - 19:00
Vattenträning Medel
Ledare: Camilla Muhlbauer
18:00 - 18:45
19:00 - 20:00
Vattenträning Medel
Ledare: Camilla Muhlbauer
19:00 - 19:45
Aqua Pilates
Ledare: Sophia Stenbäck
19:15 - 20:00
Vattenträning Medel
Ledare: Camilla Muhlbauer
19:00 - 19:45

Måndag

  • Aqua Pilates Ledare: Sophia Stenbäck
    09:00 - 09:45
  • Vattenträning Medel Ledare: Sophia Stenbäck
    11:00 - 11:45
  • Linas Vattenträning Ledare: Lina Hallbäck
    12:00 - 12:45
  • Vattenträning Medel Ledare: Camilla Muhlbauer
    19:00 - 19:45

Tisdag

  • Vattenträning Medel Ledare: Sophia Stenbäck
    09:00 - 09:45
  • Vattenträning Medel Ledare: Sophia Stenbäck
    10:00 - 10:45
  • Cirkelträning (Vatten) Ledare: Ulrika Kockum
    11:00 - 11:45
  • Vattenträning Medel Ledare: Camilla Muhlbauer
    18:30 - 19:15

Onsdag

  • Cirkelträning (Vatten) Ledare: Lina Hallbäck
    09:00 - 09:45
  • Cirkelträning (Vatten) Ledare: Ulrika Kockum
    11:00 - 11:45
  • Vattenträning Intensiv Ledare: Sophia Stenbäck
    18:15 - 19:00
  • Aqua Pilates Ledare: Sophia Stenbäck
    19:15 - 20:00

Torsdag

  • Vattenträning Medel Ledare: Sophia Stenbäck
    08:00 - 08:45
  • Vattenträning Intensiv Ledare: Sophia Stenbäck
    09:00 - 09:45
  • Babysim Ledare: Sophia Stenbäck
    10:30 - 11:00
  • Cirkelträning (Vatten) Ledare: Camilla Muhlbauer
    11:30 - 12:15
  • Vattenträning Medel Ledare: Camilla Muhlbauer
    19:00 - 19:45

Fredag

  • Cirkelträning (Vatten) Ledare: Camilla Muhlbauer
    09:00 - 09:45
  • Cirkelträning (Vatten) Ledare: Lina Hallbäck
    10:00 - 10:45
  • Linas Vattenträning Ledare: Lina Hallbäck
    11:00 - 11:45

Söndag

  • Vattenträning Medel Ledare: Camilla Muhlbauer
    18:00 - 18:45
No events available!